Zamykanie naczynek – co i jak?

Cerę naczynkową możemy bardzo łatwo rozpoznać po zaczerwienieniach lub teleangiektazjach. Zaczerwienienie może być stałe, czyli nie jest zależne od czynników zewnętrznych, utrzymujące się przez cały czas lub pojawiający się rumień po potarciu skóry, ale spowodowany czynnikami atmosferycznymi.

Pielęgnacja takiej cery może być uciążliwa jednak trzeba pamiętać o podstawowych składnikach odżywczych oraz codziennej pielęgnacji, by zawsze wyglądać pięknie. Rutyna wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych oraz dba o naczynia włosowate, poprawia elastyczność ścian naczyń krwionośnych.

Hesperydyna hamuje rozpad kwasu hialuronowego (głównego składnika śródbłonka naczyń), przedłuża działanie witaminy C oraz jest niezbędna do budowania kolagenu i chronią szczelność naczyń krwionośnych.

Kasztanowiec regenerująco wpływa na popękane naczynka. Miłorząb japoński wspomaga mikrokrążenie i wzmacnia naczynka. Witamina C jest składnikiem przeciwzapalnym i uszczelniającym naczynka. W naszym życiu duży wpływ ma zdrowa dieta, jednak by zadbać o idealną cerę, musimy wspomagać się kosmetykami lub suplementami diety.

Przy pomocy tych składników cera naczynkowa stanie się mniej problematyczna, a dzięki pielęgnacji staną się mniej widoczne i uciążliwe. Więcej o zamykaniu naczynek tutaj

Reklamy